Składanie zamówień

Formularze elektroniczne służące do zamawiania książek i czasopism XIX-XXI wieku dostępne są TUTAJ.


Instrukcja zamawiania książek i czasopism za pośrednictwem strony WWW

 1. Za pośrednictwem sieci zamówienia mogą składać wyłącznie czytelnicy posiadający ważną kartę biblioteczną ZNiO. Zgodność numeru karty bibliotecznej z pozostałymi danymi osobowymi oraz termin jej ważności będzie zweryfikowany przez obsługującego.
 2. Zamówienie jest ważne pod warunkiem wpisania:
  • sygnatury oraz podstawowych danych książki / czasopisma (autor, tytuł, tom itp.)
  • imienia, nazwiska,
  • numeru karty bibliotecznej,
  • daty (można wpisać datę dnia, w którym zamierza się korzystać z zamówionych druków, data bieżąca wpisuje się automatycznie).

  W przypadku podania niepełnych lub nieprawdziwych danych bądź stwierdzenia nieważności karty – zamówienie nie będzie realizowane.

 3. Za pośrednictwem Internetu można zamówić jednorazowo 10 książek do Czytelni Głównej oraz 5 tytułów po 3 roczniki czasopism do Czytelni Czasopism.
 4. Zamówienia na dzień bieżący realizowane są do godziny 17.30. Zamówienia złożone po tej godzinie będą realizowane dopiero następnego dnia. Zamówienia do Czytelni Głównej na sobotę należy złożyć najpóźniej w piątek do godziny 14.45.
 5. Zamówione książki i czasopisma będą odłożone przez 3 dni robocze (licząc od dnia podanego na formularzu) pod nazwiskiem zamawiającego. Sobota liczy się jako dzień roboczy. W tym czasie należy zgłosić się osobiście do czytelni, podpisać rewersy i odebrać zamówione pozycje. Po 3 dniach oczekiwania zamówione druki zostaną zwrócone do magazynu.
Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika. / Opublikowano , autor: Dział Informacji