Promocja książki dr. hab. Jiříego Friedla „Do domu, ku wolności” – Ossolineum, 22.02.2024

Promocja książki

Zapraszamy na prezentację najnowszej książki dr. hab. Jiříego Friedla „Do domu, ku  wolności. Rola Czechosłowacji w migracji ludności polskiej w latach 1945-1948”. Spotkanie z autorem odbędzie się w Zakładzie Narodowym im. Ossolińskich w ramach cyklu „Seminarium Środkowoeuropejskie”, które jest organizowane przez Ossolineum i Oddział IPN we Wrocławiu.

W dyskusji weźmie udział również recenzent książki – prof. Piotr M. Majewski z Uniwersytetu Warszawskiego,

22 lutego 2024 r., godz. 17.00
Zakład Narodowy im. Ossolińskich, Refektarz
ul. Szewska 37
Wstęp wolny!

Tego samego dnia o godz. 11.00, w siedzibie Oddziału IPN we Wrocławiu, odbędzie się wykład dr. hab. Jiříego Friedla „Plany konfederacji polsko-czechosłowackiej podczas II wojny światowej wobec koncepcji środkowoeuropejskich Pragi okresu międzywojennego”

_____

Jiří Friedl (1976) jest pracownikiem naukowym Uniwersytetu Obrony w Brnie oraz wykładowcą brneńskiego Uniwersytetu Masaryka. Zajmuje się m.in. dziejami najnowszymi Polski, relacjami czechosłowacko-polskimi w XX w. oraz działalnością czeskiego ruchu oporu podczas II wojny światowej. Autor m.in. kilku monografii tłumaczonych na jęz. polski. Jego ostatnia książka, której tłumaczenie wydał Instytut Pamięci Narodowej we Wrocławiu „Do domu, ku wolności. Rola Czechosłowacji w migracji ludności polskiej w latach 1945-1948” została wyróżniona Nagrodą Główną Wacława Felczaka i Henryka Wereszyckiego przyznawaną przez Uniwersytet Jagielloński i Polskie Towarzystwo Historyczne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.